INCUBUS PROJECT - rozhovor

INCUBUS PROJECT - motivy podivných robotů, strojů a čísel stříkané většinou přes šablonu podivuhodným způsobem pasují do ulic Petrohradu.
INCUBUS PROJECT - rozhovor
©namesfest.net


1. Mohli byste se prosím představit? Kolik je vás zapojeno do projektu a kdy jste začali?

Ahoj. Jsme Incubus Project. Jsme dva - Inky a Mofo - a pracovat na zdech jsme začali asi před třemi lety.

2. Používáte šablony. Máte nějakou zkušenost s klasickým graffiti?

Ne, s klasickým graffiti nemáme žádnou zkušenost. Je to něco úplně jiného, než děláme my, protože se snažíme celou strukturu zdi použít v konečném obraze.

3. Vašimi nejčastějšími motivy jsou roboti a podivuhodné stroje. Z čeho pramení tato vaše posedlost?

Nenazývali bychom to posedlostí, jde spíš o specifický výtvarný jazyk. Je to vše o formě a detailech těchto zvláštních strojů a robotů, které nakonec reprezentují velmi speciální a digitální technologický vzorec.

4. Jaká je situace v Petrohradě, co se týče malování po zdech? Jaké jsou reakce lidí na to, co děláte?

Situace je stejná jako všude - klasické graffiti se vyskytuje hlavně na okraji města, množství tagů na zdech, ale pokud bychom to měli srovnat s Prahou, v Petrohradě je po městě jen málo dobrých pieců. Street artové hnutí je tam teprve na vzestupu a my si myslíme, že větší pozornost přitáhne v dalších letech.

5. Co víte o Praze a co byste tu rádi udělali?

Moc o Praze nevíme, když jsme tam byli naposledy, byly zrovna obrovské povodně a všechny ulice byly pod vodou. Jedinou věc, kterou jsme si zvládli zapamatovat, je fantastická chuť piva. Tentokrát se chceme dozvědět víc o vašem krásném městě a jsme samozřejmě hrozně nadšení z toho, že se účastníme NAMES!


Odkazy:
http://www.incubusproject.com